Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / NMS / Výzkum NMS / ESPAD 2011 - přehled výsledků české části - Zaostřeno na drogy

ESPAD 2011 - přehled výsledků české části byl publikován v Zaostřeno na drogy

V r. 2012 byl v prvním čísle časopisu Zaostřeno na drogy publikován Přehled hlavních výsledků studie v České republice v roce 2011.

Mezinárodní projekt ESPAD (Evropská školní studie o alkoholu a jiných drogách) je největší celoevropskou studií zaměřenou na zjištění rozsahu užívání návykových látek u dospívajících. Význam projektu spočívá ve vysoké míře srovnatelnosti výsledků, které je dosaženo důslednou aplikací jednotné výzkumné metodologie ve všech zemích zapojených do projektu. Projekt je realizován každé 4 roky od roku 1995, v roce 2011 tak proběhla již pátá vlna studie. Výsledky české části tentokrát nebyly, na rozdíl od předchozích vln průzkumu, publikovány v knižní publikace, ale v časopise Zaostřeno na drogy, který vydává Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti (v rámci vydavatelské činnosti Úřadu vlády České republiky).
Hlavním cílem projektu ESPAD je podávat přehled o rozsahu užívání legálních a nelegálních drog mezi mládeží a porovnat ji se situací v ostatních evropských zemích. Dalším cílem projektu je sledovat trendy ve vývoji situace od roku 1995 a analyzovat základní kontextové vztahy u vybraných indikátorů návykového chování.
V České republice na realizaci projektu ESPAD dlouhodobě spolupracuje Psychiatrické centrum Praha, Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti a Lékařské informační centrum spolu s agenturou INRES-SONES.

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 04.12.2014 21:02

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz