Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / NMS / Partneři / RVKPP

Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky

Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky (RVKPP) je jedním ze stálých poradních a pracovních orgánů vlády České republiky.

Dle svého současného statutu je RVKPP stálým poradním, iniciačním a koordinačním orgánem vlády České republiky v oblasti integrované protidrogové politiky, kterou se rozumí politika v oblasti legálních i nelegálních návykových látek a patologického hráčství, s nimi souvisejících závislostních poruch a dalších zdravotních a sociálních dopadů a souvislostí.
Rada byla zřízena vládou České republiky usnesením č. 275 ze dne 26. května 1993 jako Meziresortní protidrogová komise; usnesením vlády ze dne 15. října 2001 č. 1057 byla transformována na Radu vlády České republiky – Meziresortní protidrogovou komisi a usnesením vlády ze dne 19. června 2002 č. 643 byl změněn název na Radu vlády pro koordinaci protidrogové politiky.
Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti je samostatným organizačním útvarem v rámci sekretariátu RVKPP. Předkládá radě informační výstupy a publikace o situaci v ČR v oblasti závislostí, zejména výroční zprávy o situaci v oblasti návykových látek a hazardního hraní.
Podrobnější informace o RVKPP, její činnosti a o činnosti jejího sekretariátu najdete na stránce Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky a informace o dalších poradních orgánech vlády najdete na stránce www.vlada.cz.

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 19.11.2014 20:10

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz