Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / NMS / Partneři / EMCDDA

Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost

Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) je jednou z decentralizovaných agentur Evropské unie; sídlí v Lisabonu.

Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) bylo zřízeno v roce 1993 a zahájilo svou činnost v roce 1995. Jeho úkolem je poskytovat Evropské unii a jejím členským státům faktický přehled o evropských problémech v oblasti drog a spolehlivou znalostní základnu na podporu diskuse o drogách. Politickým činitelům nabízí údaje, které potřebují ke kvalifikované přípravě právních předpisů a formulování strategií týkajících se drog. Centrum rovněž pomáhá odborníkům a pracovníkům z praxe působícím v této oblasti upozorňovat na osvědčené postupy a nové oblasti výzkumu.
Činnost EMCDDA se opírá o spolupráci s cca 30 národními monitorovacími středisky (síť Reitox), které sbírají a analyzují informace v jednotlivých zemích, a poskytují je EMCDDA. České Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti je jedním z těchto středisek.
Podrobnější informace o EMCDDA v češtině jsou na stránkách tohoto centra. Na stránkách najdete v českém jazyce i každoročně vydávanou výroční zprávu o drogové situaci v Evropě . Mnoho dalších informací o drogové situaci v Evropě je k dispozici v angličtině.

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 19.11.2014 20:23

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz