Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / NMS / O nás / Národním monitorovací středisko vydává odborné publikace

Národním monitorovací středisko vydává odborné publikace

V r. 2003 vydalo Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti svoji první knižní publikaci - rozsáhlou studijní monografii Drogy a drogové závislosti - mezioborový přístup (Kalina a kol., 2003).

Monografie Drogy a drogové závislosti byla první odbornou knižní publikací, kterou k vydání připravilo Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti (vydavatelem je Úřad vlády České republiky). Kniha byla veřejnosti představena v Hrzánském paláci v Praze. Vydavatelská činnost Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti pokračuje po celou dobu existence národního monitorovacího střediska. Všechny publikace jsou zveřejňovány v plném znění v sekci Publikace na stránkách drogy-info.cz a v tištěné podobě bezplatně poskytovány odborné veřejnosti.
V 93 kapitolách, na nichž se podílelo 43 autorů, přinesla kniha Drogy a drogové závislosti ucelený přehled o této problematice z hlediska protidrogové politiky, epidemiologie, legislativy, diagnostiky, metod poradenství, léčby a doléčování. Uvádí charakteristiky "dobré praxe" nejrůznějších zařízení a programů primární, sekundární a terciární prevence. Zahrnuje i popis jednotlivých skupin legálních i nelegálních návykových látek a jejich účinků a zabývá se psychickými i somatickými komplikacemi jejich zneužívání.
Kniha Drogy a drogové závislosti navázala na Mezioborový glosář pojmů z oblasti drog a drogových závislostí (Filia Nova/Úřad vlády ČR, Praha, 2001), který je publikován i na webu drogy-info.cz. Obě publikace byly finančně podpořeny v rámci mezinárodního programu Rady Evropy DRSTP II.

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 12.06.2015 19:04

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz