Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / NMS / Novinky / Metodika WHO věnovaná problematice HIV/AIDS v souvislosti s injekčním užíváním drog

Metodika WHO věnovaná problematice HIV/AIDS v souvislosti s injekčním užíváním drog

19. 2. 2013: Na stránkách WHO (Světová zdravotnická organizace) byla zveřejněna metodická pomůcka "WHO UNODC UNAIDS Technical Guide for countries to set targets for universal access to HIV prevention, treatment and care for injecting drug users".

Jedná se o balíček intervencí, určený pro harm reduction (omezování rizik). Původně byl publikován v r. 2009, v r. 2013 bylo vydáno revidované vydání. V rámci revizí byl kladen důraz na rozlišováním mezi intervencemi specificky zaměřenými na uživatele drog, a mezi obecnými intervencemi (opatřeními), na vyhodnocování kvality klíčových intervencí, atd.
"Technical Guide for countries to set targets for universal access to HIV prevention, treatment and care for injecting drug users" (Technical Guide) je ke stažení v PDF ze stránky WHO | HIV/AIDS: injecting drug use ; informace o publikaci Technical Guide v angličtině a odkaz pro stažení publikace najdete ve zprávě vydané v lednu 2013 pod titulem "Technical guide for countries to set targets for universal access to HIV prevention, treatment and care for injecting drug users, 2012 revision".
Injekčně užívání drogy přibližně 16 miliónů lidí a je odhadováno, že zhruba 3 milióny z nich jsou HIV pozitivní. V průměru každý desátý nově odhalený případ nákazy HIV souvisí s injekčním užíváním drog, přičemž v některých zemích východní Evropy a střední Asie souvisí s injekčním užíváním drog až 80 procent nově odhalených případů HIV.

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 28.11.2014 23:48

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz