Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / NMS / Novinky / EMCDDA: zpráva zaměřená na substituční léčbu heroinem

EMCDDA: zpráva zaměřená na substituční léčbu heroinem

22. 5. 2012: Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) představilo zprávu zaměřenou na substituční léčbu heroinem. Léčba heroinem je určena jinak obtížně léčitelným uživatelům opioidů.

Malá populace chronických uživatelů heroinu, kteří byli považování za "neléčitelné", nyní může využívat nový typ léčby, při které se jako substituční látka používá léčebný heroin (medicinal heroin). Ve zprávě "New heroin-assisted treatment" vydané EMCDDA je tento vývoj označen za důležitý klinický krok vpřed. Zpráva shrnuje první poznatky výzkumu v této oblasti a zkoumá nejnovější důkazy a klinické zkušenosti v EU i dalších zemích.
Plná znění najdete na stránkách EMCDDA : Tisková zpráva o substituční léčbě heroinem byla vydána v angličtině, němčině, francouzštině a portugalštině. Výzkumná zpráva "New heroin-assisted treatment" je ke stažení v angličtině (PDF), nebo je možno si ji objednat v tištěné podobě rovněž zdarma z knižního obchodu EU. Publikace byla vydána v rámci ediční řady Insights .

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 04.12.2014 15:53

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz