Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / Drogová situace / Press centrum / Zpráva agentury EU pro drogy

Evropská zpráva o drogách 2014

27. 5. 2014: Agentura EU pro drogy zveřejnila výroční zprávu o trendech v oblasti užívání drog. Ze zprávy vyplývá, že nejoblíbenější drogou v Evropské unii je stále marihuana. Obavy také vzbuzuje rostoucí počet uživatelů metamfetaminu.

Agentura ve svém každoročním přehledu drogové problematiky opět popisuje obecně stabilní situaci s jistými pozitivními známkami, pokud jde o tradičnější drogy. Vedle toho jsou zde ovšem nové hrozby v podobě syntetických drog včetně stimulantů, nových psychoaktivních látek a léčivých přípravků, které na měnícím se evropském drogovém trhu nabývají na stále větším významu.
Níže naleznete tiskovou zprávu Úřadu vlády České republiky, hlavní tiskovou zprávu agentury EU pro drogy a stručné shrnutí hlavních výsledků evropské zprávy. Kompletní zpráva je k dispozici ke stažení na stránkách Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost - EMCDDA .

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 21.11.2014 18:41

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz