Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / Drogová situace / Press centrum / Zásadní změny v protidrogové politice České republiky

Zásadní změny v protidrogové politice České republiky

23.10.2014: Protidrogová politika vlády ČR, doposud zaměřená na nelegální drogy, byla rozšířena o problematiku alkoholu, tabáku a hazardního hraní.

Vláda České republiky na svém zasedání dne 20.10.2014 schválila rozšíření působnosti Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky. Protidrogová politika vlády ČR, doposud zaměřená na nelegální drogy, je rozšířena o problematiku alkoholu, tabáku a hazardního hraní. Jde o zásadní změnu směrem k integrované protidrogové politice a koordinovanému postupu státu při prevenci a řešení důsledků užívání návykových látek a hazardního hraní.
„Rozhodnutí vlády ČR vnímám jako důležité rozhodnutí směřující k integrované protidrogové politice. Negativní dopady a počty závislých kuřáků, alkoholiků a gamblerů jsou srovnatelné s nelegálními drogami a tyto závislosti se svou podstatou neliší od závislostí na jiných drogách, proto by obě oblasti měly být řešeny společně,“ dodává národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 21.11.2014 18:47

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz