Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / Drogová situace / Press centrum / Tisková zpráva k rozhodnutí Nejvyššího soudu

Tisková zpráva k rozhodnutí Nejvyššího soudu

9. 4 2014: Stanovisko národního protidrogového koordinátora k rozhodnutí trestního kolegia Nejvyššího soudu ve věci určení limitního množství drog pro vlastní potřebu.

Národní protidrogový koordinátor vítá rozhodnutí trestního kolegia Nejvyššího soudu ve věci určení hraničního množství drog pro vlastní potřebu.
Je třeba zdůraznit, že toto rozhodnutí nic nemění na skutečnosti, že držení jakéholiv množství drog je v ČR stále nelegální. Rozhodnutí trestního kolegia Nejvyššího soudu pouze určuje limitní množství drog pro vlastní potřebu a orientační hranici pro rozlišení mezi přestupkem a trestným činem.
„Z pozice národního protidrogového koordinátora bych rád zdůraznil, že je nadmíru vhodné tato množství již dále neměnit a s časovým odstupem jednoho či dvou let zhodnotit, k jakým výsledkům tyto změny povedou. Očekávání, zejména ze strany represivních složek, jsou velká, nicméně předpoklad, že zpřísnění protidrogových zákonů vede ke snížení užívání drog ve společnosti je prokazatelně nerealistický. To ostatně dokazuje i změna nastavení protidrogových politik zemí jako USA či Uruguay,“ dodává k situaci národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 21.11.2014 18:43

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz