Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / Drogová situace / Press centrum / Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky schválila dotace na rok 2014

Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky schválila dotace na rok 2014

11. 2. 2014: Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky schválila dotace na protidrogové projekty na rok 2014. Podpořeno je celkem 128 projektů zaměřených na oblast prevence a léčby. Celková částka na dotace činí 76,6 miliónu Kč.

Podpořené projekty, zajišťované zejména neziskovými organizacemi a nemocnicemi, zabezpečují napříč celou Českou Republikou důležitou pomoc v oblasti prevence a léčby. Celkem 43,9 mil. Kč je navrženo pro terénní a kontaktní programy, pro léčebné a doléčovací programy je vymezena částka 30,4 mil. Kč, 1,3 mil. Kč pro programy protidrogové prevence a milion korun je určen pro poradenské a informační služby.
„Financování protidrogových preventivních a léčebných služeb je základním nástrojem pro efektivní řízení protidrogové politiky. Mnohé vlády vydávají mnohonásobně více prostředků na protidrogovou politiku než Česká Republika, ale i přes nedostatek finančních prostředků v posledních letech je situace v České Republice relativně dobrá. Daří se nám udržet nízký výskyt infekčních chorob mezi uživateli drog a počet problémových uživatelů nelegálních drog v České Republice je ve srovnání se zbytkem Evropy i světa stále poměrně nízký,“ dodává národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 21.11.2014 18:46

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz