Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / Drogová situace / Press centrum / Problematika hazardu bude součástí národní protidrogové strategie

Problematika hazardu bude součástí národní protidrogové strategie

15. 9. 2014: Vláda ČR projednala souhrnnou zprávu Hazardní hraní v ČR a jeho dopady a schválila začlenění této problematiky do národní protidrogové strategie.

Vláda ČR rozhodla o zapojení problematiky hazardního hraní do platné národní protidrogové strategie na období 2010–2018 a vzhledem k závažnosti dopadů hazardního hraní bude problematika kontinuálně monitorována. Výsledky monitorování budou zpracovávány do každoročních výročních zpráv. Tento postup zajišťuje do budoucna kvalitní a aktuální informace a zejména umožňuje zhodnotit efektivitu přijatých regulačních opatření.
Aktualizovaná strategie bude vládě České republiky předložena do konce letošního roku. „Upravená strategie umožní jednotný a koordinovaný postup vůči hazardnímu hraní a jeho negativním dopadům,“ dodává k rozhodnutí národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Hazardní hraní v ČR a jeho dopady

První komplexní studie o hazardním hráčství v České republice. Studie shrnuje informace o výskytu a dopadech hazardního hraní v ČR a věnuje se také legislativním, regulačním, preventivním a léčebným opatřením. Součástí zprávy jsou i doporučení pro další systémová opatření v oblasti hazardního hraní. Vláda ČR dne 15.9.2014 schválila zprávu o sociálně patologických dopadech hazardních her na společnost ČR „Hazardní hraní v ČR a jeho dopady“, kterou vypracovalo Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti v období od března 2013 do dubna 2014 na základě usnesení vlády ČR č. 655 ze dne 6. září 2012.
Studie "Hazardní hraní v ČR a jeho dopady" a doprovodné materiály jsou rovněž na stránkách Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky.

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 21.11.2014 18:48

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz