Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / Drogová situace / Press centrum / Konference Léčebné konopí a kanabinoidy: politika, věda a léčebná praxe - odborné workshopy pro zdravotníky

Konference Léčebné konopí a kanabinoidy: politika, věda a léčebná praxe - odborné workshopy pro zdravotníky

Konference „Léčebné konopí a kanabinoidy: politika, věda a léčebná praxe“, která se koná v březnu 2015 v Praze, má vzdělávací charakter a je zařazena do celoživotního stavovských organizací - ČLK, ČLnK a ČAS. V rámci konference se koná 8 odborných workshopů, z nichž jeden je čtyřdílný. Záštitu poskytli konferenci ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, a národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Česká lékárnická komora konferenci zařadila do celoživotního vzdělávání pod evidenčním číslem 15297 s 20 body. Česká asociace sester konferenci zařadila do kreditního systému vzdělávání sester pod č. ČAS/KK/365/2015. Konference rovněž získala garanci Společnosti pro návykové nemoci ČLS JEP pro zařazení mezi vzdělávací akce ČLK s ohodnocením 18 kredity - očekává se zařazení konference do databáze vzdělávacích akcí akreditovaných Českou lékařskou komorou.

Workshopy pro zdravotníky povedou špičkoví zahraniční odborníci

  1. Úvod do praxe v používání léčebného konopí pro lékaře a sestry; vede Dr. Yehuda Baruch a Zacharias Klein (oba Izrael), 4dílný workshop. V poslední části vystoupí i Mgr. Jana Venclíková (Státní agentura pro léčebné použití konopí, ČR).
  2. Léčba bolesti s využitím kanabinoidů (prof. Silviu Brill, Izrael)
  3. Léčebné konopí v paliativní péči (Dr. Jonathan Grunfeld (Izrael); s podporou Better, Inc)
  4. Konopí a kanabinoidy v neurologii (Dr. Arno Hazenkamp (Nizozemsko); s podporou Bedrocan, LLC)
  5. Léčebné konopí v onkologii (Dr. Jonathan Grunfeld (Izrael); s podporou Better, Inc)
  6. Posttraumatické stresové poruchy, Tourettův syndrom a další psychiatrické diagnózy pro léčbu konopím a přípravky z něj (prof. Sue Sisley (USA); s podporou Better, Inc)
  7. Konopí a epilepsie diagnostická kritéria v USA, Kanadě, Izraeli a jinde (prof. Uri Kramer (Izrael); s podporou Better, Inc)
  8. Konopí a přípravky z něj v dermatologii (TBA)
Jednací jazyky jsou čeština a angličtina s tlumočením. Celkový počet vzdělávacích hodin pro lékaře a lékárníky je 34 hodin, pro sestry 12 hodin.
Podrobný program konference je uveden na konferenční stránce. Část programu je vhodná i pro širší veřejnost - zejména pro pacienty a studenty vysokých či vyšších odborných škol.
Kde a kdy: Prague Marriott Hotel , V Celnici 8, Praha 1; 4.-7. březen 2015

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 17.02.2015 20:18

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz