Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / Drogová situace / Legislativní rámec

Legislativní rámec

podkapitola aktuální výroční zprávy o drogové situaci a související informace

Legislativní rámec protidrogové politiky 2012

V r. 2012 se právní úprava týkající se tzv. drogových trestných činů nezměnila. Probíhala diskuse ohledně prováděcího předpisu, tj. nařízení vlády č. 467/2009, kterým se pro účely trestního zákoníku mimo jiné stanoví větší než malé množství drog. Došlo ke změnám v několika dalších právních předpisech.

Více >>

Předpisy týkající se drogové problematiky v Evropě (ELDD)

Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost vede mezinárodní databázi s názvem "The European Legal Database on Drugs (ELDD)". Databáze obsahuje legislativu týkající se členských zemí Evropské unie a Norska.

Více >>

Změny v postihu drogové kriminality přijaté v r. 2010

Změny v postihu drogové kriminality byly podrobně popsány v časopise Zaostřeno na drogy č. 1/2010, které má titul Nový trestní zákoník a podtitul Změny v postihu (nejen) drogové kriminality.

Více >>

Plná znění právních předpisů ČR

Zákony a další právní předpisy České republiky jsou publikovány ve Sbírce zákonů. Zákony v aktualizovaném znění lze vyhledat na Portálu veřejné správy.

Více >>


© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz