Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / Drogová situace / Ilegální drogy / taneční drogy / Taneční drogy - souhrn

Taneční drogy - souhrn

Jako „taneční drogy“ se nejčastěji rozumí extáze (ecstasy). Toto jméno v užším smyslu znamená MDMA (metylen-dioxymetamfetamin). V širším smyslu bývá vztahováno ještě na tři příbuzné sloučeniny (MDA, MDEA a MBDB). Nejširší možný význam pojmu „taneční drogy“ pak je „drogy, které někteří jedinci užívají při tanci“ – tedy vlastně cokoliv včetně halucinogenů, stimulancií a alkoholu.

Účinky
Hlavní společnými účinky, pro něž se užívají „taneční drogy“
Rizika
Při běžném užití ústy – a za předpokladu, že tableta obsahuje opravdu „ecstasy,“ což není nikdy jisté – se podle dosavadních poznatků zdravý člověk nemůže předávkovat ve vlastním smyslu tohoto slova. V rozporu s rozšířeným přesvědčením „clubberů“ale užívání (a dokonce i jednorázové užití) ecstasy představuje řadu rizik, z nichž nejvýznamnější zahrnují:
Informace o bezpečnějším prožití tanečních párty v ČR najdete na stránkách www.saferparty.cz . Na těchto stránkách jsou zveřejněny i letáky s informacemi o rizicích jednotlivých látek.

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 15.02.2014 17:23

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz