Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / Drogová situace / Ilegální drogy / taneční drogy / Publikace: GHB a jeho prekursor GBL

Publikace: GHB a jeho prekursor GBL

Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) vydalo v březnu 2008 publikaci GHB and its precursor GBL: an emerging trend case study, shrnující informace o GHB a jeho prekursorech. Publikace informuje nejen o právním statusu, výskytu a rizicích užívání, ale také o preventivních akcích (včetně ukázek letáků).

Publikace je k dispozici v angličtině, související tisková zpráva ze 17. 3. 2008 je k dispozici rovněž v němčině, francouzštině a portugalštině.
Plné znění publikace
GHB and its precursor GBL: an emerging trend case study je ke stažení ze stránek EMCDDA.
Tisková zpráva je zveřejněna rovněž na stránkách EMCDDA; pro zahájení stahování klikněte na rámeček se zkratkou příslušného jazyka. Tisková zpráva ke GHB byla vydána jako tisková zpráva č. 3/2008.
GHB (gamahydroxybutyrát) je látka, která je (zne)užívána jako tzv. rekreační droga, nejen na tanečních akcích. Je v Evropě užívána od devadesátých let (pod různými názvy, např. jako "tekutá extáze"). Její nezdravotnické užívání však začalo již o dekádu dříve. K hlavním rizikům patří kombinace GHB s alkoholem (může dojít až k smrti) a zneužití GHB podáním druhé osobě, aniž by o tom věděla.
Další informace o GHB najdete na stránkách encyklopedie Erowid.

Publikováno: 01.01.1970 01:00 Aktualizováno: 15.02.2014 17:14

Doporučit ...


Připojené soubory© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz