Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / Drogová situace / Ilegální drogy / taneční drogy

taneční drogy

taneční drogy představují poměrně širokou skupinu rekreačně (zne)užívaných látek; typický je jejich kombinovaný halucinogenní a stimulační účinek

Publikace: GHB a jeho prekursor GBL

Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) vydalo v březnu 2008 publikaci GHB and its precursor GBL: an emerging trend case study, shrnující informace o GHB a jeho prekursorech. Publikace informuje nejen o právním statusu, výskytu a rizicích užívání, ale také o preventivních akcích (včetně ukázek letáků).

Více >>

GHB (gamahydroxybutyrát)

GHB (gamahydroxybutyrát) je látka, která je (zne)užívána jako tzv. rekreační droga, nejen na tanečních akcích. Je známa pod různými názvy, např. jako "tekutá extáze".

Více >>

1-(3-chlorfenyl)piperazin (mCPP)

V roce 2005 byla v zemích EU zachycena Systémem včasného varování (EWS) nová psychoaktivní látka 1-(3-chlorfenyl)piperazin (mCPP), která je v současnosti aktivně monitorována Europolem a Evropským monitorovacím centrem pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA). Chemicky patří mCPP do skupiny látek s piperazinovou strukturou. Na nelegálním trhu je dostupný ve formě tablet či kapslí, které jsou často vydávány za extázi (MDMA). Účinky mCPP jsou podobné stimulačním a halucinogenním účinkům MDMA.

Více >>

Studie EMCDDA - Souhrn intervencí v oblasti terénního testování tablet Extáze v EU

Studii mapující aktivity testování drog, zejména tablet extáze, na tanečních akcích v EU zveřejnilo Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost se sídlem v Lisabonu v r. 2001. Plné znění ke stažení.

Více >>

Tablety extáze s vysokým obsahem MDMA

Informace o nežádoucích reakcích při užití tablet s neočekávaně vysokým obsahem MDMA.

Více >>

EXTC - Prevence zneužívání syntetických drog (Sdružení Podané ruce)

extc.cz.jpg
Poradna Extc.cz je zaměřena na snižování rizik spojených s užíváním legálních i nelegálních omamných látek prostřednictvím kvalifikovaných odpovědí na otázky klientů. Poradna zaručuje poskytnutí odpovědi na běžné dotazy do 2 pracovních dnů. U složitějších dotazů může být doba pro odpověď delší.
Internetová poradna nemůže nahradit osobní kontakt s terapeutem, lékařem či psychologem. V případě akutních zdravotních komplikací je nutno vyhledat lékařskou pomoc.

Více >>

Extáze (XTC) - podrobně

Extáze svými účinky spadá na pomezí stimulancií a psychedelik (halucinogenů). Vedle svého stimulačního účinku podobného tomu u amfetaminů obvykle vyvolává příjemné, snadno kontrolovatelné emoční stavy s relaxací a bez pocitů strachu, pocity štěstí a blaha, a toto vše někdy může být provázeno halucinacemi. Díky tomu bývá označována společně s látkami jí podobnými (MDEA, MDA) jako entaktogen.

Více >>

Extáze (XTC) - stučně

Uživatel extáze většinou intenzivně tančí, někdy až do naprostého vyčerpání - buď nepociťuje vyčerpání vůbec, nebo je varovný pocit vyčerpání přehlušen příjemnými prožitky. To může mít za následek tělesné poškození.
Kombinování extáze s jinými drogami či léky zvyšuje pravděpodobnost výskytu závažných zdravotních komplikací a nežádoucích účinků. MDMA je často uživateli kombinována s jinými látkami pro dosažení silnějšího nebo kvalitativně jiného efektu.

Více >>

Taneční drogy - souhrn

Jako „taneční drogy“ se nejčastěji rozumí extáze (ecstasy). Toto jméno v užším smyslu znamená MDMA (metylen-dioxymetamfetamin). V širším smyslu bývá vztahováno ještě na tři příbuzné sloučeniny (MDA, MDEA a MBDB). Nejširší možný význam pojmu „taneční drogy“ pak je „drogy, které někteří jedinci užívají při tanci“ – tedy vlastně cokoliv včetně halucinogenů, stimulancií a alkoholu.

Více >>


© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz