Informační portál o ilegálních a legálních drogách

Hlavní menu: O nás, Informace, Pomoc a podpora, Publikace, Dotazník, Mapa pomoci, Kalendář akcí, Odkazy, Novinky odjinud, Mapa webu, English version
 
Login: Heslo: Zapomněl/a jste heslo?

drogy-info.cz / Drogová situace / Ilegální drogy / konopné drogy

konopné drogy

stejně jako jinde ve světě, i v ČR je nejčastěji zneužívanou ilegální drogou konopí

Highsnlows - australské stránky o rizicích užívání konopí

Projekt Highs´n Lows je zaměřen na poskytování informací mladým lidem (15–19 let) o tom, jak užívání konopí může ovlivnit jejich duševní zdraví. Obsahuje také zajímavá videa. Veškeré informace jsou v angličtině.

Více >>

Antologie konopí: globální otázky a lokální zkušenosti

Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA) zveřejnilo u příležitosti Mezinárodního dne proti drogám a nelegálnímu obchodování s nimi rozsáhlou dvoudílnou monografii s názvem ANTOLOGIE KONOPÍ: GLOBÁLNÍ OTÁZKY A LOKÁLNÍ ZKUŠENOSTI. Pohledy na problematické otázky, léčbu a regulaci v oblasti konopných drog v Evropě.
Plné znění knihy je ke stažení zdarma; další informace a český souhrn najdete níže.
Díl 1: Konopí v minulosti; Politiky, právní předpisy a strategie kontroly; Otázky nabídky a výroby
Díl 2: Epidemiologie; Vliv užívání konopí na zdraví; Prevence a léčba

Více >>

Obsah THC v konopných drogách - studie EMCDDA

(2005) Dostupná data neukazují na zvyšující se potenci (obsah účinné látky) v marihuaně; průměrný obsah THC v marihuaně je ve většině států EU již několik let stabilní, pohybuje se mezi 6 až 8 %. To je jeden z hlavních závěrů studie EMCDDA "An overview of cannabis potency in Europe" z roku 2004.

Více >>

Konopné drogy - stručně

Na černém trhu se vyskytují a jsou zneužívány především dvě základní formy drogy. První je marihuana (tráva, zelí apod.), druhou hašiš (haš, čokoláda apod.).

Více >>

Konopné drogy - podrobně

Na černém trhu se vyskytují a jsou zneužívány především dvě základní formy drogy. První je marihuana (tráva, zelí apod.), druhou hašiš (haš, čokoláda apod.). Hlavní účinnou látkou je THC ( delta-9- tetrahydrocannabinol = tetrahydro-6,6,9-trimethyl-3-pentyl-6H-dibenzo[b,d]pyran-1-ol = C21H30O2 )

Více >>


© 2003-2006, Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti
Úřad vlády České republiky, Nábřeží E. Beneše 4, 118 01 Praha 1, info@drogy-info.cz